Anuncios
Ticker de novas

Daniel Alonso, Miguel López e Gonzalo Fernández proclámanse en Camos campións de España de bolo celta

Á esquerda, Daniel Alonso, e á dereita, Gonzalo Fernández, Rubén Gameiro e Raúl Rocha.

Este pasado fin de semana celebrouse nos campos de bolos do centro cultural de Camos (Nigrán), o Campionato de España xuvenil de bolo celta, modalidades individual e por parellas. Participaron un total de 16 xogadores das comunidades de Asturias e Galicia.

CAMPIONATO DE ESPAÑA XUVENIL INDIVIDUAL
Campión: DANIEL ALONSO, do club de bolos Xove de Xove (Lugo)
Subcampión: SAMUEL FERREIRA do club de bolos Rega de Baiona (Pontevedra)
3º clasificado: MIGUEL LÓPEZ do club de bolos Xove de Xove (Lugo)
4º clasificado: CRISTIAN PRIETO do club de bolos Froxais de Viana do Bolo (Orense)
5º clasificado: MATÍAS RAJO do club de bolos Rega de Baiona (Pontevedra)
6º clasificado: JAVIER ALONSO do club de bolos Xove de Xove (Lugo)
7º clasificado: DANIEL ÁLVAREZ do club de bolos Baredo de Baiona (Pontevedra)
8º clasificado: GABRIEL VALVERDE do club de bolos Rega de Baiona (Pontevedra)
9º clasificado: JULIA LÓPEZ do club de Bolos Xove de Xove (Lugo)
10º clasificado: JAIRO FERNÁNDEZ do club de bolos Los Serenos de Tineo (Asturias)
11º clasificado: RAÚL ROCHA do club de bolos Santiago de Parada de Nigrán (Pontevedra)
12º clasificado: IVÁN BUENO do club de bolos Horizonte de Tineo (Asturias)
13º clasificado: GONZALO FERNÁNDEZ do club de bolos Santiago de Parada de Nigrán (Pontevedra)
14º clasificado: MARTÍN GONZÁLEZ do club de bolos Estivada de Baiona (Pontevedra)
15º clasificado: RUBÉN GAMEIRO do club de bolos Santiago de Parada de Nigrán (Pontevedra)
16º clasificado: YERAY DIOS del club de bolos Portameán de Baiona (Pontevedra)

CAMPIONATO DE ESPAÑA XUVENIL POR PARELLAS
Campións: MIGUEL LÓPEZ e GONZALO FERNÁNDEZ (Bolos Xove/Bolos Santiago de Parada) (Galicia)
Subcampións: SAMUEL FERREIRA e RUBÉN GAMEIRO (Bolos Rega/Bolos Santiago de Parada) (Galicia)
3º clasificados: MATÍAS RAJO e RAÚL ROCHA (Bolos Rega/Bolos Santiago de Parada) (Galicia)
4º clasificados: JULIA LÓPEZ e GABRIEL VALVERDE (Bolos Xove/Bolos Rega) (Galicia)
5º clasificados: DANIEL ALONSO e YERAY DIOS (Bolos Xove/Bolos Portamean) (Galicia)
6º clasificados: CRISTIAN PRIETO e MARTÍN GONZÁLEZ (Bolos Froxias/Bolos Estivada) (Galicia)
7º clasificados: DANIEL ÁLVAREZ e JAIRO FERNÁNDEZ (Bolos Baredo/Los Serenos) Galicia/Asturias)
8º clasificados: JAVIER ALONSO e IVÁN BUENO (Bolos Xove/Bolos Horizonte) (Galicia/Asturias)

O próximo fin de semana en Xove (Lugo) celebrarase o Campionato de España de veteranos.

Anuncios