O cros volve á Ladeira

Este domingo celebrouse no antigo campo de fútbol de Santa Marta, en Sabarís, a XXII edición do Cros Escolar do Val Miñor, organizado conxuntamente pola Concellería de Deportes de Baiona e a Secretaría Xeral para o Deporte da Xunta de Galicia a través do seu programa deportivo escolar. Preto de 500 escolares de Baiona, Gondomar, Nigrán ou Tui participaron na proba, repartidos nas categorías chupetes, prebenxamíns, benxamíns, alevíns, infantís e cadetes, tanto masculinas como femininas.

Participaron escolares dos colexios e clubs San Paio de Tui, Ángel de la Guarda, Sociedad Atlética Val Miñor, Atletismo Baiona, Humberto Juanes, Chano Piñeiro, Mallón, Estudio, Da Cruz de Camos, Serra-Vincios, Pombal, Sabarís, Souto-Donas, Belesar, Cova Terreña, Carlos Casares, 1 de Tui, Divino Salvador, Tuy, Areal Sabarís, Chano Piñeiro, Escultor Acuña, Antía Cal e San José Borreiros.

Ao finalizar todas as probas, os encargados de entregar as medallas aos cinco primeiros clasificados de cada categoría foron o alcalde de Baiona, Carlos Gómez, a concelleira de Deportes, Miriam Costas, e Adolfo Veiga, da Sociedade Atlética Val Miñor.

CADETE MASCULINO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 514 ANTON FREIRIA MARTINEZ CADETE MASCULINO IES SAN PAIO DE TUI
2 248 ALVARO DURAN BIANCHI CADETE MASCULINO ANGEL DE LA GUARDA
3 249 SAMUEL FERNANDEZ ALVAREZ CADETE MASCULINO ANGEL DE LA GUARDA
4 749 MATEO DENIS BARRA CADETE MASCULINO SA VAL MIÑOR
5 549 GAEL ÁLVAREZ GÁNDARA CADETE MASCULINO ATLETISMO BAIONA

INFANTIL MASCULINO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 739 JESUS COSTAS MOREU INFANTIL MASCULINO SA VAL MIÑOR
2 742 BISRAT MEIN CARBALLAL INFANTIL MASCULINO SA VAL MIÑOR
3 740 BRAIS MONTES IGLESIAS INFANTIL MASCULINO SA VAL MIÑOR
4 741 ANXO FERNANDEZ FERNANDEZ INFANTIL MASCULINO SA VAL MIÑOR
5 246 OSCAR REFOJOS GONZALEZ INFANTIL MASCULINO ANGEL DE LA GUARDA

 


INFANTIL FEMININO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 745 UXIA DENIS IGLESIAS INFANTIL FEMENINO SA VAL MIÑOR
2 275 ALEXANDRA ALVAREZ PACHECO INFANTIL FEMENINO
3 974 GABRIELA CRISTINA BACCI GONZALEZ INFANTIL FEMENINO ATLETISMO BAIONA
4 793 XIANA ALVAREZ SANROMAN INFANTIL FEMENINO HUMBERTO JUANES
5 746 RUTH CELADA LOPEZ INFANTIL FEMENINO SA VAL MIÑOR

ALEVÍN MASCULINO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 848 NACHO COSTAS MOREU ALEVIN MASCULINO HUMBERTO JUANES
2 833 IAGO LORENZO ESTEVEZ ALEVIN MASCULINO HUMBERTO JUANES
3 74 MATEO PREGO RODRIGUEZ ALEVIN MASCULINO ESTUDIO
4 731 AARON COSTAS COSTAS ALEVIN MASCULINO SA VAL MIÑOR
5 724 PEDRO SIO SANCHEZ ALEVIN MASCULINO SA VAL MIÑOR

ALEVÍN FEMININO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 734 GABRIELA BOUZADA SENRA ALEVIN FEMENINO SA VAL MIÑOR
2 732 BELEN SILVA DIAZ ALEVIN FEMENINO SA VAL MIÑOR
3 733 LUCIA LAGES ALVAREZ ALEVIN FEMENINO SA VAL MIÑOR
4 645 LAURA MEIRA FERNANDEZ ALEVIN FEMENINO SERRA VINCIOS
5 737 ALBA BOUZADA CARNEIRO ALEVIN FEMENINO SA VAL MIÑOR

BENXAMÍN MASCULINO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 711 ELOY MARTINEZ VARGAS BENXAMIN MASCULINO SA VAL MIÑOR
2 781 LEO HERMIDA VELOSO BENXAMIN MASCULINO CHANO PIÑEIRO
3 883 JAIME COSTAS MOREU BENXAMIN MASCULINO HUMBERTO JUANES
4 884 ALEX PEREZ ARCAI BENXAMIN MASCULINO HUMBERTO JUANES
5 160 ROBERT HAYDEN ROSARIO BENXAMIN MASCULINO BELESAR

BENXAMÍN FEMININO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 992 CARLA DOCAMPO CARNEIRO BENXAMIN FEMENINO SA VAL MIÑOR
2 105 LUCIA PARDO BERMUDEZ BENXAMIN FEMENINO ESTUDIO
3 723 LENA RIERA PEREZ BENXAMIN FEMENINO SA VAL MIÑOR
4 719 ANXELA BASTERO FERNANDEZ BENXAMIN FEMENINO SA VAL MIÑOR
5 718 MARTA RODRIGUEZ VARELA BENXAMIN FEMENINO SA VAL MIÑOR

PREBENXAMÍN MASCULINO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 709 AIMAR REINALDO JASO PREBENXAMIN MASCULINO SA VAL MIÑOR
2 706 UNAI GIL GONZALEZ PREBENXAMIN MASCULINO SA VAL MIÑOR
3 49 KEVIN DURAN DIOS PREBENXAMIN MASCULINO BELESAR
4 117 CARLOS TRAVESO PEREIRA PREBENXAMIN MASCULINO ESTUDIO
5 567 NICOLAS FERNANDEZ RODRIGUEZ PREBENXAMIN MASCULINO SOUTO DONAS

PREBENXAMÍN FEMININO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 915 UXIA TRILLO ALONSO PREBENXAMIN FEMENINO HUMBERTO JUANES
2 133 CATALINA PEREIRO RODRIGUEZ PREBENXAMIN FEMENINO ESTUDIO
3 52 SABELA FREIRE FERNANDEZ PREBENXAMIN FEMENINO BELESAR
4 536 JULIA GONZALEZ LEYENDA PREBENXAMIN FEMENINO ATLETISMO BAIONA
5 677 LIA MARTINEZ ORTIZ PREBENXAMIN FEMENINO SERRA VINCIOS

CHUPETE MASCULINO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 54 ANDER VALVERDE CAMARA CHUPETE MASCULINO BELESAR
2 963 DIEGO CARIÑO HUERTA CHUPETE MASCULINO HUMBERTO JUANES
3 142 PABLO RODRIGUEZ BLANCO CHUPETE MASCULINO ESTUDIO
4 199 MARTIN PIÑEIRO GONZALEZ CHUPETE MASCULINO ANGEL DE LA GUARDA
5 610 BREOGAN CAMEAN RAMILO CHUPETE MASCULINO SOUTO DONAS

CHUPETE FEMININO

PUESTO DORSAL NOMBRE CATEGORIA SEXO GRUPO
1 695 NOA SIO SANCHEZ CHUPETE FEMENINO SERRA VINCIOS
2 556 XIANA RODRIGUEZ FRAGALE CHUPETE FEMENINO SOUTO DONAS
3 618 VERA PEREZ GONZALEZ CHUPETE FEMENINO BELESAR
4 252 LUCIA COSTAS LORENZO CHUPETE FEMENINO MALLON
5 954 MARIA CORREA PEREZ CHUPETE FEMENINO HUMBERTO JUANES


El pase de diapositivas requiere JavaScript.