Anuncios
Ticker de novas

Programa da Festa da Arribada

Venres 3 de marzo

10:00 H. Os canóns da Fortaleza anuncian o comezo da Arribada

Asentamento de mercadores vidos de tódolos cantos do reino.

12:00 H. Igrexa Santa María de Baiona

Misa Solemne cantada polo Coro “Amigos por Milagros” de Palos de la Frontera e acto seguido, “Ofrenda de Coroas ante a Cruz de Evanxelización de América”.

13:00 H. No Casal do Rexemento (Casa do Concello)

Inauguración da mostra: O Calafate: un oficio de ribeira

Homenaxe póstumo a Dª Pilar Pulgar e Urbano Cortegano, exalcaldes de Palos.

Actuación do Coro “Amigos por Milagros” de Palos de la Frontera.

17:45 H. No Parador de Baiona

Recepción de autoridades e convidados ao 524 Aniversario da Arribada da Carabela A Pinta ao Porto de Baiona.

18:00 H. No Salón Medieval do Parador de Baiona

Homenaxe ao capitán da Carabela A Pinta no 40 aniversario da inauguración da escultura a Martín Alonso Pinzón:

-Intervencións das autoridades

-Ofrenda de Coroas

-Interpretación de Himnos

-Disparos de salvas polos canóns da Fortaleza

23:00 H. Tres disparos de lombarda anuncian o remate do Real Mercado

fiesta-de-la-arribada-4

Sábado 4 de marzo

10:00 H. Os canóns da Fortaleza anuncian o comezo da Arribada

Asentamento de mercadores vidos de tódolos cantos do reino.

11:00 H. Paseo Pinzón

– Descubrimento Placa Conmemorativa 40 aniversario da inauguración do monumento a Martín Alonso Pinzón.

– Actuación do Coro “Amigos dos Milagros” de Palos de la Frontera.

11:00 H. Apertura das animacións nas prazas, rúas, paseos e xardíns

Obradoiros de Artesáns; Gremios de Canteiros e Ferreiros; Alameda dos Aprendices; Campamento de Adestramento de Cabaleiros; Photocall Medieval; Olimpíadas Medievais; Parada das aves Cetreiras; Terrario exótico; Reata de ponis e burriños, Paseos en camelos e dromedarios, Granxa Medieval; Parque de Aventuras Desafío Medieval; Parque Temático Medieval Playmobil; Parque de Atraccións Medievais; Contenda de Esgrima e Combates Históricos; Demostración de Puntería, etc.

11:05 H. Apertura das exposicións, mostras a paradas todo o día

O Calafate: un oficio de ribeira; Instrumentos de Tortura e máquinas de pena capital; Casa da Navegación de Baiona; Réplica Museo Carabela A Pinta; As Labores de Calceta; Os Encaixes de Bolillos, e as Paradas dos Pobos Irmáns.

11:30 H. Paseo Ribeira

Visita ás Paradas dos Pobos Irmáns; Palos de la Frontera, Santa Fe, Pornic, Vila do Bispo e Baiona.

12:00 H. Na Entrada do Parador de Baiona

Gran Desfile Medieval polo Real Mercado coa participación de toda a animación da Festa da Arribada.

12:15 H. No Paseo Pinzón: Exibhición no “terrario exótico”

O encantador de serpes amósanos a pitón albina, a pitón atigrada e a boa constrictor.

-Tortugas xigantes e a Iguana -Os Guacamayos e os agapornis

12:30 H. Na Alameda Carabela Pinta: O Circo “Dúo Nomaduk”

Arek e Kaira dous rudos bárbaros errantes chegados da rexión de Sajonia sorprenderanos co seu dominio das artes e equilibrios sármatas ao ritmo almogabar.

13:00 H. Nos Xardíns da Casa da Navegación

Actuación das “Danzas do Mundo” a cargo do grupo Virapé e do C.C. de Baíña.

13:05 H. Na Praia Ribeira

Gran Espectáculo da arte milenaria da Cetraría; falcóns e falcoeiros realizan os seus lances a cargo de O Centauro.

13:30 H. Na Praza do Rexemento

O cómico e malabarista Kote fará rir a todos cos seus xogos de clown, teatro cómico e circo.

16:00 H. Apertura das animacións nas prazas, rúas, paseos e xardíns

Obradoiros de Artesáns; Gremios de Canteiros e Ferreiros; Alameda dos Aprendices; Campamento de Adestramento de Cabaleiros; Photocall Medieval; Olimpíadas Medievais; Parada das aves Cetreiras; Terrario exótico; Reata de ponis e burriños, Paseos en camelos e dromedarios, Granxa Medieval; Parque de Aventuras Desafío Medieval; Parque Temático Medieval Playmobil; Parque de Atraccións Medievais; Contenda de Esgrima e Combates Históricos; Demostración de Puntería, etc.

16:05 H. Apertura das exposicións, mostras a paradas todo o día

O Calafate: un oficio de ribeira; Instrumentos de Tortura e máquinas de pena capital; Casa da Navegación de Baiona; Réplica Museo Carabela A Pinta; As Labores de Calceta; Os Encaixes de Bolillos, e as Paradas dos Pobos Irmáns.

16:20 H. Na Praia Ribeira

Demostración de Tiro con Arco a cargo do Club Meigarco.

17:00 H. Nos Xardíns da Casa da Navegación

O Circo “Dúo Nomaduk” Arek e Kaira dous rudos bárbaros errantes chegados da rexión de Sajonia sorprenderanos co seu dominio das artes e equilibrios sármatas ao ritmo almogabar.

17:30 H. Na Praia Ribeira

Gran Torneo Medieval: Xusta, Tiro de venablos e Derriba de estafermo polo grupo de especialistas Hípica Celta.

18:00 No Paseo Pinzón; Exibhición no “terrario exótico”

O encantador de serpes amósanos a pitón albina, a pitón atigrada e a boa constrictor.

-Tortugas xigantes e a Iguana -Os Guacamayos e os agapornis

19:00 H. Na Alameda Carabela Pinta

O cómico e malabarista Kote fará rir a todos cos seus xogos de clown, teatro cómico e circo.

20:30 H. Representación Teatral “Arribada do Descubrimento”

Dramaturxia: Avelino Sierra Dirección: Mónica Sueiro

21:00 H. Praza do Rexemento

Gran animación a cargo de Troula animación. Espectáculo de fogo Errantes: orcos, trolls e alimañas, seres saídos da máis profunda escuridade transportarán no seu carro a maior das súas demencias: El Orloc.

23:00 H. Tres disparos de lombarda anuncian o remate do Real Mercado

FESTA DA ARRIBADA

Domingo 5 de marzo

10:00 H. Os canóns da Fortaleza anuncian o comezo da Arribada

Asentamento de mercadores vidos de tódolos cantos do reino.

11:00 H. Apertura das animacións nas prazas, rúas, paseos e xardíns

Obradoiros de Artesáns; Gremios de Canteiros e Ferreiros; Alameda dos Aprendices; Campamento de Adestramento de Cabaleiros; Photocall Medieval; Olimpíadas Medievais; Parada das aves Cetreiras; Terrario exótico; Reata de ponis e burriños, Paseos en camelos e dromedarios, Granxa Medieval; Parque de Aventuras Desafío Medieval; Parque Temático Medieval Playmobil; Parque de Atraccións Medievais; Contenda de Esgrima e Combates Históricos; Demostración de Puntería, etc.

11:05 H. Apertura das exposicións, mostras a paradas todo o día

O Calafate: un oficio de ribeira; Instrumentos de Tortura e máquinas de pena capital; Casa da Navegación de Baiona; Réplica Museo Carabela A Pinta; As Labores de Calceta; Os Encaixes de Bolillos, e as Paradas dos Pobos Irmáns.

12:00 H. Nos Xardíns da Casa da Navegación

O cómico e malabarista Kote fará rir a todos cos seus xogos de clown, teatro cómico e circo.

12:15 H. Na Praia Ribeira

Demostración de Tiro con Arco a cargo do Club Meigarco.

12:45 H. No Paseo Pinzón: Exibhición no “terrario exótico”

O encantador de serpes amósanos a pitón albina, a pitón atigrada e a boa constrictor.

-Tortugas xigantes e a Iguana -Os Guacamayos e os agapornis

13:00 H. Na Alameda Carabela A Pinta

O Circo “Dúo Nomaduk” Arek e Kaira dous rudos bárbaros errantes chegados da rexión de Sajonia sorprenderanos co seu dominio das artes e equilibrios sármatas ao ritmo almogabar.

13:15 H. Na Praia Ribeira

Gran Espectáculo da arte milenaria da Cetraría; falcóns e falcoeiros realizan os seus lances a cargo de O Centauro.

16:00 H. Apertura das animacións nas prazas, rúas, paseos e xardíns

Obradoiros de Artesáns; Gremios de Canteiros e Ferreiros; Alameda dos Aprendices; Campamento de Adestramento de Cabaleiros; Photocall Medieval; Olimpíadas Medievais; Parada das aves Cetreiras; Terrario exótico; Reata de ponis e burriños, Paseos en camelos e dromedarios, Granxa Medieval; Parque de Aventuras Desafío Medieval; Parque Temático Medieval Playmobil; Parque de Atraccións Medievais; Contenda de Esgrima e Combates Históricos; Demostración de Puntería, etc.

16:05 H. Apertura das exposicións, mostras a paradas todo o día

O Calafate: un oficio de ribeira; Instrumentos de Tortura e máquinas de pena capital; Casa da Navegación de Baiona; Réplica Museo Carabela A Pinta; As Labores de Calceta; Os Encaixes de Bolillos, e as Paradas dos Pobos Irmáns.

16:30 H. Na Praia Ribeira

Gran Torneo Medieval: Xusta, Tiro de venablos e Derriba de estafermo polo grupo de especialistas Hípica Celta.

17:00 H. Na Capela do Convento (Praza Padre Fernando)

Concerto de música antiga: “La Zácara” Orar e dançar. Música na igrexa e a Corte. Parte I.

17:15 H. No Paseo Pinzón: Exibhición no “terrario exótico”

O encantador de serpes amósanos a pitón albina, a pitón atigrada e a boa constrictor.

-Tortugas xigantes e a Iguana -Os Guacamayos e os agapornis

17:30 H. Nos Xardíns da Casa de Navegación

O Circo “Dúo Nomaduk” Arek e Kaira dous rudos bárbaros errantes chegados da rexión de Sajonia sorprenderanos co seu dominio das artes e equilibrios sármatas ao ritmo almogabar.

18:00 H. Representación Teatral “Arribada do Descubrimento”

Dramaturxia: Avelino Sierra Dirección: Mónica Sueiro

18:30 H. Na Alameda Carabela Pinta

O cómico e malabarista Kote fará rir a todos cos seus xogos de clown, teatro cómico e circo.

19:00 H. Na Capela da Misericordia

Concerto de música antiga: “La Zácara” Orar e dançar. Música na igrexa e a Corte. Parte II.

20:30 H. Na Praza do Concello

Fin de Festa a cargo de Troula Animación e do dúo Nomaduk.

22:00 H. Tres disparos de lombarda anuncian o remate do Real Mercado.

FESTA DA ARRIBADA

Anuncios